Zmiana godziny przyjmowania nowych tabletek antykoncepcyjnych

witam, zmienilam tabletki i pierwsza mialam przyjac w pierwszy dzien okresu. Tabletki przyjmowalam zawsze o 6 rano jednak dzisiaj dostalam okres o godzinie 14 i przyjelam pierwsza tabletke z opakowania. Czy moge jutro kolejna tabletke zazyc tak jak kiedys o 6? czy dopiero od nowego opakowania zmienic godzine?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może Pani przyjmować tabletki tak jak Pani przyjmowała o 6 rano albo zmienić godzinę na wieczorną (np. 18). Ważne jest, żeby przez pozostały okres przyjmować preparat regularnie. Może Pani także pomyśleć początkowo o dodatkowym zabezpieczeniu (3-5 dni). Pozdrawiam