Zmiany hiperintensywne w obrazie rezonansu magnetycznego głowy a SM

Witam serdecznie. Czy zmiany hiperintensywne w obrazie rezonansu magnetycznego głowy osoby w wieku 40 lat to zawsze podejrzenie stwardnienia rozsianego? Czy istnieją inne bardziej typowe wytłumaczenia tego typu zmian?

O wiele częśćiej zmiany te maja charakter naczyniopochodny,a nie związany ze stwardnieniem rozsianym.Jeśli są drobne i pojedyńćze,nie ma innych czynników obciążających pacjenta oraz wywiad i badanie neurologiczne nie budzą niepokoju,to nie należy się nimi przejmować