Zmniejszenie owłosienia i wyrównanie cyklu miesiączkowego

Dzień dobry, W ciągu ostatnich 6 miesięcy cykle wahają się od 23 do 42 dni. Jestem blondynką, a mam bardo duże, ciemne owłosienie na brzuchu, udach i brodzie. Testosteron wolny: 2,41 pg/ml Norma:0,00 -2,85 Prolaktyna: 13,11 ng/ml Norma:4,79 - 23,30 TSH: 2,390 µIU/ml Norma: 0,270 - 4,20 FT4: 1,26 ng/dl Norma:0,93 - 1,71 W usg narządu rodnego nie ma żadnych nieprawidłowości. Da się coś zrobić by zmniejszyć owłosienie i wyrównać cykle? Plamię w drugiej fazie cyklu, mam niedowagę(BMI=17,6).

Dzień dobry. Objawy, które Pani wskazuje mogą sugerować zespół policystycznych jajników (choć nie muszą!). Wykonane badania były prawdopodobnie w tym kierunku, jednak czasem mimo podstawowych wyników w normach warto podrążyć temat. Warto byłoby sprawdzić jeszcze poziom hormonów lh i fsh, a także wykonać krzywą glukozową i insulinową, gdyż PCOS często towarzyszy insulinooporności.

Dzień dobry,

prawdopodobnie ma Pani taki typ urody.

Badania wyglądają prawidłowo.
Niedowaga jest zapewne spowodowana niedoborem tkanki tłuszczowej - co może wpływać na nieregularną miesiączkę.

Proszę się skonsultować z ginekologiem, który zleci Pani ewentualnie dalsze badania diagnostyczne.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga