Jak poradzić sobie ze znęcaniem psychicznym ze strony męża?

Bardzo proszę o pomoc, bo już nie mogę sama sobie poradzić. Jestem mężatką od ponad 20 lat i przez ten cały czas mąż zleca się nade mną i naszymi dziećmi psychicznie. Mieszkam obecnie Anglii, byłam zmuszona uciec bo gdybym tego nie zrobiła po prostu skończyła bym z sobą. Teraz atakuje mnie milionami wiadomości począwszy od wyzwisk, poniżenia i dyktować po przeprosiny i obietnice ze się zmieni. Błagam o pomoc i poradę co mam robić jak dalej żyć. Nie mam już siły na dalszą walkę.

Witam Panią,

Sytuacja przez Panią opisana wygląda poważnie. Najlepiej byłoby,aby zgłosiła się Pani do ośrodka dla kobiet doświadczajacych przemocy- tam uzyska Pani niezbędną pomoc. Dobrze byłoby, aby podjęła Pani także psychoterapię indywidualną, która pozwoli Pani poukładać emocje towarzyszące obecnej sytuacji. Najważniejsze, aby nie była Pani w tej sytuacji sama. Każda osoba z Pani otoczenia, która pozwoli na obiektywne spojrzenie na sprawę możę być pomocna. Jeśli jednak czuje Pani, że Pani nastrój jest obniżony, występują kłopoty ze snem, spadek łaknienia, lęk i apatia, anhedonia, wtedy warto zgłosić się na konsultację do lekarza psychiatry. Być może występują u Pani objawy depresji.

Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję trudnej sytuacji. Pomoc i wsparcie otrzyma Pani np. w Centrum Praw Kobiet lub Ośrodku Niebieska Linia.

Pozdrawiam!