Zniesiona fizjologiczna lordoza, na poziomie c2 c3 wrodzony blok kostny

Rtg kręgosłupa szyjnego po zderzeniu na nartach: zniesiona fizjologiczna lordoza, na poziomie c2 c3 wrodzony blok kostny, cechy dyskopatii c5 c6 w postaci nieznacznego obniżenia przestrzeni międzykręgowej. Czy coś z tych rzeczy mogło mi się stać podczas tego zderzenia, szarpnęłam głowę dość mocno w jedną stronę. Czy można z takich zdjęć na 100% stwierdzić że blok kostny jest wrodzony? Długo bolało ale przestało, pozostało lekkie chrupanie. Co to oznacza i czy potrzebna jest rehabilitacja?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany uraz mógł być przyczyną nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa. O tym, czy potrzebna jest rehabilitacja powinien zdecydować lekarz, który podczas bezpośredniej wizyty ma możliwość Panią zbadać.