Agresywne zachowanie partnera i kłótnie

Co powiedzieć partnerowi, który non stop się denerwuje, zaczyna przeklinać i nie widzi,że rani wszystkich dookoła?

Dzień dobry.

Odpowiadając bezpośrednio na pytanie, można powiedzieć partnerowi dokładnie to, co napisała Pani w swoim poście - nie wydaje się jednak, by mogło to rozwiązać problem.
Jeżeli byłoby możliwe, warto namówić partnera na konsultację psychologiczną, podczas której można poszukać przyczyn takiego jego zachowania. Korzystne byłoby też, by mogła Pani partnerowi towarzyszyć - wszak problem dotyczy was obojga.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

choć pyta Pani o to, co powiedzieć, mam wrażenie, że pytanie dotyczy tego jak mówić, aby nie wzbudzać agresywnych zachowań męża.

Trudności z kontrolą złości to problem Pani małżonka i to on powinien z tą trudnością walczyć - nauczyć się ją kontrolować i wyrażać ją w funkcjonalny sposób. Zachowania agresywne są zacho­waniami wyuczonymi, co oznacza, że można się ich oduczyć. To jest praca, którą musi wykonać Pani mąż.

Proszę pamiętać, że agresywne zachowania słowne to zachowania przemocowe. Pomocy warto szukać jak najwcześniej, bo zachowania agresywne mają tendencję do nasilania się. Pomocy może Pani szukać w regionalny organizacjach i instytucjach zajmujących się problemem przemocy w rodzinie. Listę takich placówek działających w Katowicach znajdzie Pani m.in. poprzez wyszukiwarkę dostępną na www.porozumienie.niebieskalinia.pl

Są to m.in.:
- Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPS przy ul. Mikołowskiej 13A, tel: 32 251 15 99, oik@mops.katowice.pl
- Wojewódzki Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych przy ul. Drozdów 21, tel: 32 251 89 54
- Specjalistyczna Poradnia Rodzinna przy ul. Okrzei 4, tel: 32 258 35 12

Pozdrawiam serdecznie.