Agresywne zachowanie teściów w stosunku do zięcia

Witam. Od kilku lat jestem po ślubie i mam problem z moimi rodzicami. Jeszcze przed ślubem rodzice zachowywali się bierno-agresywnie w stosunku do mojego męża. Po ślubie się to nasiliło do tego stopnia, że mąż zerwał z nimi kontakty, a oni przelali swoje zachowania na mnie. Rozumiem męża, sama z powodu ich zachowania bywam u nich nieczęsto. Do rodziców nie trafiają żadne argumenty. Proszę o informację, jak postępować z biernymi agresorami, czy jest sposób na poprawę relacji. Pozdrawiam, Kasia

Witam. Nie ma się wpływu na innych. Najlepsze co się wydaje to ogrniczony i przede wszystkim zdystansowany kontakt.
Magdalena Brabec

Czasem wyraźne postawienie granic, opowiedzenie swoich uczuciach i oczekiwaniach, wraz z informacja, co musiałoby się zmienić jest jedyna metoda poradzenia sobie. Jeśli ktoś nie ma motywacji do zmiany, nie da sie go także do tego zmusić, można jednak wyraźnie mu o tym powiedzieć oraz nie pozwolić się dalej ranić poprzez chronienie siebie, nawet wycofanie z relacji.