Alkoholizm i smutek w rodzinie wielodzietnej

dzien dobry, mam pewien problem. odkąd pamietam moj ojciec pił. mama wszystkim sie zajmowala. maja do splacenie ogromny kredyt. tato czasem jest ok ale mamie nie pomaga. dzis mam 18 lat mama chodzi smutna , w domu sie nie przelewa, w lodowce pusto. tato jak cos zarobi oprocz pensji to nic mamie nie daje , mam 2 siostry nigdy nami sie nie interesowal. co mam zrobic w takiej sytuacji , bo do ojca nie dociera ze robi zle . jak mu pomoc ? co zrobic zeby mama byla przez chwile szczesliwa ??

Zachęcam do skorzystania z pomocy dla osób współuzależnionych i rodzin osób uzależnionych (także z diagnozą DDA). Nie tylko zyska Pani wsparcie, ale także nauczy się stawiać granice, oddawać odpowiedzialność alkoholikowi za jego picie, dbać o siebie, poprawić poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości. Byłby to dobry pomysł także dla mamy i sióstr.

Dzień dobry,

Proszę samej udać się do Poradni Leczenia Uzależnień, w której również oferowana jest pomoc dla bliskich osoby uzależnionej.