Alkoholizm i trudności z chodzeniem

Moja mama przez alkoholizm nie może chodzić, ale już przestała pić 3 miesiące temu. Lekarze mówią, że będzie chodziła, ale już sama nie wiem. Tak bardzo chcę żeby chodziła, Ona też chce. Czy jest szansa, że będzie chodziła?

Witam,
Mama Pana ma prawdopodobnie polineuroptię poalkoholową. Wymaga to podawania witamin z grupy B i powinno być leczone przez neurologa. Szansa na powrót do zdrowia jest, ale objawy takie ustępują bardzo powoli. Czasem jednak są to zmiany nieodwracalne.
Pozdrawiam.

Alkohol uszkadza układ nerwowy na wielu/wszystkich poziomach.
Mózg- zanik komórek mózgu, w tym komórek móżdżku odpowiadających za równowagę, rdzeń kręgowy w zakresie dróg odpowiedzialnych za czucie tzw głębokie ( w wyniku niedoboru wit B12), nerwy obwodowe powodując polineuropatię itd
Niektóre objawy są odwracalne np. wynikające z niedoborów witamin inne nie np zanik mózgu.
Rokowanie zależy od przyczyny i możliwości leczenia.