Anemia u 7-miesięcznego niemowlaka

Witam. Proszę o interpretację wyników córki 7-miesięcznej. Wyniki z 7.12.2009 r.: HGB 10,9, HGB 10,5, MCV 81,6, MCV 81,8, MCH 26,0, MCH 24,9, MPV 6,3, MPV 6,3, MCHC 31,8, MCHC 30,4, LEU 8,4, LEU 11,1. Dodam. że córka bierze lek 3 ml i kropelki od trzech miesięcy. Czyżby lek nie działał? Dodam, że córka jest zdrowa, dostaje już obiadki i od niedawna żółtko, deserki i karmię ją jeszcze piersią. Czy te wyniki powinny bardzo mnie niepokoić?
ponad rok temu

Witam!

Wyniki nie budzą niepokoju. Jedyne niewielkie odchylenia dotyczą MCHC oraz MPV. Pozostałe wyniki są prawidłowe w odniesieniu do wieku. Pani córeczka nie ma niedokrwistości.

Jeśli nie oznaczono stężenia płytek krwi ani nie wykonano rozmazu krwi (najlepiej mikroskopowego), warto to zrobić podczas kolejnej kontroli morfologii.

Pozdrawiam