Astma oskrzelowa u 13-letniego dziecka

Córka jest w wieku 13 lat. Od 10 lat jest leczona na astmę oskrzelową, od 2 lat ma zdiagnozowaną chorobę Hashimoto. W ostatnim czasie miała zrobione badanie krwi pod kątem pneumokoków, wyniki wyszły następujące: Przeciwciała p/M.pneumonie w klasie IgA - 10,0, Przeciwciała p/M.pneumonie w klasie IgG - 38,2, Przeciwciała p/M.pneumonie w klasie IgM - 27,0. Co to oznacza, czy są powody do obaw?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyżśze badania.