Atak mrowienia dłoni, ręki i klatki piersiowej

Rok temu doznałem trudnego do nazwania ataku nerwowego. Rozpoczęło się od mrowienia dłoni, które zamieniło się w dość mocne drżenie, stopniowo obejmujące przedramiona, barki aż w końcu całą kl. piersiową. Drżenie było bardzo silne, musiałem położyć się i czekać (ok. 10 min). Byłem przerażony, ale mentalnie czułem się normalnie. Atak powtórzył się dwa razy w ciągu ostatnich 2 msc. Dodam, że dość często odczuwam nerwobóle w kl. piers. i mrowienie rąk. Czy przyczyną może być ucisk na nerw?

Podobne objawy mogą także wskazywać na nerwice lękową. Zachęcam zatem do konsultacji lekarskiej- jeśli wykluczy zaburzenia o podłożu somatycznych, będzie to oznaczało emocjonalne pochodzenie trudności. A wtedy należy skorzystać z porady psychologa, psychoterapeuty.

Dzień dobry, objawy jakie pan opisuje mogę być spowodowane różnymi czynnikami zarówno somatycznymi jak i psychicznymi. Zachęcam w pierwszej kolejności do kontaktu z lekarzem i wykonaniu badań, jeżeli nie stwierdzi pan przyczyn somatycznych zachęcam do konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam.