Atak padaczkowy i nieprawidłowy zapis

syn 20 lat.zapis nieprawidłowy ze zmianami napadowymi w odprowadzeniachczołowych iskroniowych po stronie lewej,oraz podobnymi zmianami poprawej o mniejszym nasileniu.za 20 dni ma rezonans .prosze o opinie bo bardzo sje martwie!miesiac temu miał atak padaczkowy w gdańsku tam studjuje.znalazł sie w szpitalu,wypuszczony tego samego dnia.zrobiony tomograf nic nie wykazał,nie było zagrozenia zycia wypuszczony do domu.czy to padaczka czy nie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, ńiestety sam zapis nie może powiedzieć czy sa to napady padaczkowe. Kryterium rozpoznania sa dane kliniczne i cechy i okoliczności napadów. Zalecam wizyte u lekarza neurologa i wykonanie Rezonansu. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zapis EEG powinien ocenić specjalista neurolog. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza.