Atak padaczkowy i torbiel korowa u 16-latka

syn w wieku 16lat wczoraj miał atak padaczkowy pierwszy w zyciu, w wyniku badan na oddziale dzieciecym stwierdzono usg-torbiel korowa wielkości 1,86cm ponadto ekg-blok całkowity prawej odnogi pęczka hisa. czy to cos groznego? dodam ze w wieku 10 lat z powodu bólów głowy wykonanty był rezonans i wykryto torbiel w tyle głowy wymiary 39x29x45 prosze o pomoc gdzie sie zgłosic i czy atak padaczkowy to wynik ktorejs dolegliwosci?

Ważnym rozstrzygnięciem diagnostycznym będzie ocena zapisu eeg oraz pogłębiona diagnostyka kardiologiczna( badanie usg serca oraz badanie Holtera)
Przede wszystkim trzeba zgłosić się do specjalisty neurologa dziecięcego,który pacjenta zbada ,zbierze dokładny wywiad i zaleci stosowne diagnostyczne postępowanie

Pozdrawiam serdecznie