Badania na podważenie schizofrenii paranoidalnej

Jakie badania pomogłyby w podważeniu choroby schizofremi paranoidalnej.W 2011r. zakład pracy zrobił mnie chorym i na tej podstawie cofnięto mi zdolność do pracy.W październiku 2011r. uzyskałem zdolność i powróciłem do pracy.Pracowałem do października 2013r gdzie na badaniach okresowych powiedziano mi iż mam przynieść zaświadczenie że nadaję się do pracy pod ziemią i na wysokości.Przyniosłem pozytywne wyniki badań psychologicznych które z tego co wiem podważają tę chorobę. Zdolność mam na 3 mies.

Rozpoznanie schizofrenii paranoidalnej stawia się na podstawie zespołu objawów utrzymujących się przez określony czas. Jeśli w przeszłości objawy charakterystyczne dla schizofrenii utrzymywały się przez minimum miesiąc i było to potwierdzone obserwacją psychiatryczną abulatoryjną lub szpitalną rozpoznanie jest bezdyskusyjne. Nie ma badań psychologicznych, które mogłyby podważyć rozpoznianie, a naqwet obecny stan całkowitego ustąpienia wszelkich objawów choroby potwierdzony przez psychiatrę nie jest powodem do zmiany diagnozy. Schizofrenia wg aktualnych badań nie jest chorobą jednorodną i obserwuje się bardzo zróżnicowany przebieg, są pacjenci, którzy doświadczają jednego epizodu w życiu bez nawrotu, są i tacy, którzy od czasu do czasu miewają kolejne epizody, ale są w końcu chorzy u których objawy choroby nie ustępują mimo intesywnego leczenia. Samo jednak rozpoznanie schizofrenii nie uniemożliwia aktywności zawodowej. Częstość badań u lekarza med. pracy jest uzależniona od stanu zdrowia chorego i rodzaju przebiegu schorzenia. Aby być bardziej wiarygodnym dla lekarza med. pracy proszę postarać się o zaświadsczenie od prowadzącego psychiatry potwierdzające Pana zdolność do pracy w ocenie psychiatry. Nie bez znaczenia jest tu również rodzaj farmakoterapii i ewentualny wpływ leków na zdolność psycho-motoryczną. Na koniec proszę zastanowić się czy ma sens walka z lekarzem, którego zadaniem jest ochrona Pana przed niebezpieczeństwami wynikającymi z zagrożeń zawodowych połączonych z przebiegiem choroby, przebiegiem leczenia. Ograniczenia są powodowane obawą o Pańskie bezpieczeństwo. Mam nadzieje, że wyjaśniłem problem w sposób przystępny. Niewątpliwie praca pod ziemią jest obciążona przewlekłym stresem co nie jest korzystne w przebiegu schizofrenii.

Już samo stwierdzenie "zakład zrobił mnie chorym" brzmi niepokojąco i może sugerować nielogiczną ocenę sytuacji. Schizofrenię rozpoznajemy na podstawie określonych objawów klinicznych, które ocenia lekarz. Zdolność do pracy na wysokości i pod ziemią nie pozostaje w związku z rozpoznaniem schizofrenii.
Podważenie rozpoznania stanu sprzed kilku lat wydaje mi się niepotrzebne i niemożliwe. Nie wiem czemu mogłoby to służyć. Jeżeli aktualnie nie występują objawy choroby ma Pan wszelkie dane by prowadzić normalne życie.