Badania na toksoplazmozę w 20. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 20tym tygodniu ciąży, dzisiaj otrzymałam wyniki badania toksoplazmozy igg 460 a igm ujemne, martwię się ponieważ 3 miesiące temu wyniki brzmiały igg 23 a igm 0,080 (ujemne). Czy powinno mnie to niepokoić?? co mogą oznaczać te wyniki?

Witaminy w ciąży

Wzrost IgG może być niespecyficzny, może też oznaczać "mobilizację" układu immunologicznego w odpowiedzi na obecność toxoplazmozy. Nadal stężenie IgG 460 nie jest wysokie (w reaktywacji infekcji zazwyczaj stwierdzane są stężenia liczone w tysiącach), jednak wyższe niż wcześniejsze oznaczenie. Wydaje się, że jedynym obiektywnym wyjaśnieniem problemu, czy jest aktywne zakażenie toxoplazmozą (u Pani), jest oznaczenie awidności przeciwciał IgG - wynik: wysoka awidność, to ok, oznacza, że infekcja była dawno, nie ma problemu teraz.