Badania tarczycy przed planowaną ciążą

Witam, planuję ciąże w związku z tym zrobiłam badania tarczycy: TSH 2,800mikroIU/ml,w normie do 4,200 FT4 1,43ng/dl, w normie do 1,70 anty-TPO 6,28 IU/ml , w normie do 34 antyTG 10,93 IU/ml w normie do 115. Moje pytanie brzmi czy lekarz ginekolog może wypisać mi lek na obniżenie TSH ( żeby było poniżej 2) czy muszę po receptę udać się do endokrynologa>?

Magdalena StusiĹska

Dlaczego chciałaby Pani obniżyć poziom TSH skoro jest w normie i nie wymaga interwencji?