Badania w 7 tygodniu ciąży a ryzyko poronienia

Obecnie jestem w 7tyg ciąży. Wynik beta HCG 11600, CRL 5,1mm, wielkość pęcherzyka ciążowego 11,9mm. Byłam już u dwóch lekarzy specjalistów i obydwaj stwierdzili, że pojawi się poronienie. Czy wyniki są naprawdę tak złe aby ciąża się nie utrzymała?

Trzeba czasu, aby odpowiedzieć na Pani pytanie. Czasu, tzn, 2 pomiary HCG w odstępie czasu 48 godzin (to samo laboratorium) (przyrost około dwukrotny to OK) i ponowne USG po około 7 dniach (wielkości pęcherzyka, CRL, akcja serca jest/nie ma). Nie zawsze czas trwania ciąży wg miesiączki jest prawdziwy, szczególnie w przypadku nieregularnych miesiączek.