Badanie BHCG przy założonym Nuvaring

Mam problem,uzywalam nuvaring ponad miesiac temu 1 raz zalozylam,wyjelam go po 2,5tyg ze wzgledu na duze bolesci i zle samopoczucie. miesiaczka miala pojawic się 6 ,a spoznia sie do teraz,czytajac na ulotce i nie zwlekajac dalej zalozylam nowy krazek,przeciez musze sie zabezpieczac. Moje pytanie,czy to normalne i czy mogę zrobić test HCG mając NV założony?? prosze o odp to bardzo ważne.i ew.czym grozi NV dla wczesnego płodu?

Małgorzata Panek

Była Pani kilka tygodni bez zabezpieczenia, dlatego też ciąża jest możliwa. Hormony zawarte w krążku mogą mieć szkodliwy wpływ na płód. Proszę wykonać test ciążowy i w razie wyniku pozytywnego udać się do ginekologa.
Pozdrawiam