Badanie bilirubiny całkowitej a stres

Witam, mój brat wykonał badanie bilirubiny całkowitej (I89) wynik pokazał 0,48 przy wartości referencyjnej do 1,4. Jednak w dniu komisji, po długiej podróży i stresie który napewno mu towarzyszył wynik bilirubiny całkowitej (ICD-9:I89) wskazał 1,68. Zwracam się z uprzejmym zapytaniem, czy symbole przy nazwie bilirubiny znacząco różnią się i co oznaczają? czy ma to wpływ na wynik ? A także czy zmęczenie stres mogą mieć wpływ na wynik ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Symbole nie mają znaczenia, stres, infekcja, osłabienie, alkohol mogą wpływać na poziom bilirubiny - Zespół Gilberta - niegroźna choroba w której tak właśnie się dzieje.
Pozdrawiam