Badanie Echo serca przezprzełykowe

Witam. W styczniu dostałam skierowanie od kardiologa(wizyta prywatna) na badanie Echo serca przezprzełykowe do szpitala. Z tym, że chwilowo nie mogłam się zgłosić. Jak długo takie skierowanie jest ważne? Jak wygląda przebieg badania? Czy zostaje się w szpitalu czy po badaniu można iść do domu? Z czym zgłosić się do rejestracji oprócz skierowania? Pytam tu ponieważ mieszkam daleko od szpitala i mam problem z uzyskaniem jakiejkolwiek informacji. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Skierowanie jest ważne tak długo jak jest potrzeba, badanie wygląda podobnie jak gastroskopia, aparat z kamerką wkłada się przez przełyk i tak na ekranie ogląda serce. Znieczula się gardło lignokainą w sprayu. Z reguły po badaniu można iść do domu.