Badanie hormonów a starania o dziecko

Witam, mam 38 lat, od roku staramy się z mężem o drugie dziecko, w marcu poroniłam w 8 tc. Proszę o interpretacje wyników. Obawiam się, że mój czas na dziecko powoli się kończy. Badanie w 3 dc: FSH 12,0 LH 10,8 Estradiol 45 Badanie w 20 dc: TSH 1,60 Progesteron 9,28 Prolaktyna 12,9 Dziękuje za odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w celu interpretacji wyników badań laboratoryjnych istotne są wartości referencyjne i jednostki układu SI, określone przez laboratorium dokonujące oznaczenie. Jeśli wziąć po uwagę ogólne normy, Pani wyniki są prawidłowe. Proszę jednak skonsultować je z lekarzem prowadzącym, który zestawi badania laboratoryjne z oceną kliniczną. Pozdrawiam.