Bardzo niski poziom płytek krwi u 58-letniej osoby

Witam.Mam 58 lat i bardzo niski poziom płytek krwi -55.wiem że to dużo za mało,co jest powodem spadku i jak to powstrzymać.Zaznaczam że 2 lata temu miałam 99.Zastanawiam się czy dalej ich poziom będzie mi spadał.Bardzo się tym martwię proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Irena

Witam!
Niski poziom płytek wymaga analizy również innych parametrów morfologii krwi. Trudno znaleźć przyczynę bez wyników innych badań, zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta. Z pewnością wymaga Pani stałej opieki w Poradni Hematologicznej. Skierowanie wydaje Lekarz Rodzinny. Hematolog pomoże zdiagnozować i prawidłowo leczyć Pani problem. Poziom płytek jaki Pani obecnie ma powinien być wystarczający w przypadku codziennego życia, ale może być za mały w przypadku np. pilnej operacji. Proszę nie martwić się na własną rękę i powierzyć tą sprawę specjaliście.