Bezskuteczne starania o ciążę od czterech lat

Witam, Mamy z mężem bardzo duży problem, z którym sobie kompletnie nie radzimy. Od 4 lat staramy się o dziecko i niestety do tej pory bezskutecznie. Coraz częściej o tym myślę, co powoduje, że przestaję wierzyć w to, że kiedykolwiek zostanę mamą. Pragnienie rodzicielstwa jest tak ogromne, boję się że popadnę w depresję. Bardzo proszę o pomoc gdzie i z Kim mogę się skontaktować? Jak wygląda procedura badań? Zależy mi na lekarzu, który się naprawdę na tym zna. Z góry dziękuję za pomoc.

Skontaktowanie się z ośrodkiem leczenia niepłodności pozwoli Państwu rozpocząć procedurę diagnostyczną. Warto jednak przemyslec także konsultacje psychologiczną- trudnosci z zajściem w ciążę czy jej utrzymaniem mogą miec także żródło emocjonalne. Specjalista pomoże Państwu przyjrzeć się głębszym przyczynom trudności, a także je przepracować, wesprze w działaniach diagnostycznych, w przygotowaniu się do roli rodzica i pogłębieniu relacji partnerskiej.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza