Bezskuteczne starania o ciążę przez 38-latkę

Witam mam 38 lat mam troje prawie doroslych dzieci czy mimo tego moge byc bezplodna? Staram sie o potomstwo juz jakis czas ale niestety bezskuteczne co moze byc problem?

Krzysztof Piwowarek

Z wiekiem, na skutek pogarszania się czynności jajników, dochodzi do obniżenia poziomu płodności u kobiety. Tempo tego procesu jest indywidualne. W związku z tym mogą występować problemy z zajściem w ciążę nawet u wieloródek na wiele lat przed menopauzą. Możliwe są również inne przyczyny niepłodności. Dlatego w takich przypadkach wskazana jest diagnostyka u lekarza ginekologa.