Biała plama na paznokciu i niedokrwistość

Witam. Kilka dni temu zrobiła mi się na paznokciu biała plama. Paznokieć pękł w okolicach plamy i musiałam połowę "wyrwać". Czy takie plamy mogą być skutkiem niedokrwistości, z którą się borykam czy to raczej grzybica? Czy paznokieć się zregeneruje? Dziękuję za odpowiedź.

Witam,
białe plamy na płytce paznokciowej związane są raczej z awitaminozą (wit. C!)
wskazana suplementacja.
Anemia może powodować kruchośc płytki paznokcia
ZMiany grzybicze są raczej koloru żółtawego, brązowego
Płytka powinna się zregenerować i odrosnąć o ile nie doszło do uszkodzenia macierzy