Biegunka a picie wody z kranu

Mam taki problem od dłuższego czasu a dokładnie ok. 3 miesięcy mam biegunkę, ale tylko wtedy kiedy mieszkam w dużym mieście jednak kiedy wracam do swojego rodzinnego miasteczka nic mi nie dolega czy to może być wina wody? Dodam że nie piję ''kranówki''

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, biegunka może być w tej sytuacji spowodowana stresem, zmianą trybu życia, lub dietą (w tym alkoholem). Jeżeli dolegliwości ustępują po powrocie do domu, to przyczyną najprawdopodobniej nie jest choroba przewlekła.