Bladość dziecka i niedobór żelaza u 10-letniego dziecka

Witam mam 10 letniego syna u którego stwierdzono nie dobór żelaza, dziecko jest bardzo blade i czasami skarży się na ból serca, czy ten ból jest powiązany z objawem anemi.dodam ze bol pojawia sie nagle bez przyczyny.Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Ból serca który występuje w czasie wysiłku może być objawem anemii. Ból bez przyczyny raczej nie. Mimo to sugeruję wizytę u pediatry.

Pozdrawiam.