Ból głowy i guz za uchem

Jestem 19 latką od jakiegoś czasu boli mnie lewa strona głowy. Po kilku dniach zauważyłam guza za lewym uchem na dole głowy, boli przy dotyku(ból rozchodzi się wzdłuż szyi) ale odczuwalny jest cały czas. Teraz stwierdziłam, że jest ich przynajmniej trzy ale mniejsze. W dodatku kiedy drapię się po tej stronie głowy to odczuwam w tym miejscu ból. Te wszystkie objawy odczuwam tylko i wyłącznie po lewej stronie głowy. Co to może być?

Dolegliwości bólowe wymagają wyjaśnienie stąd warto na początek porozmawiać z lekarzem rodzinnym.
On również oceni charakter opisywanych "guzków",które mogą być węzłami chłonnymi na co może wskazywać opis i zaleci stosowne postępowanie diagnostyczne.

Pozdrawiam