Ból głowy podczas dotykania karku

Od kilku dni odczuwam ból przy dotyku z tyłu głowy a dokładniej, w miejscu między głową a szyją niedaleko lewego ucha. Gdy raz mocniej nacisnęłam to miejsce, poczułam jakby prąd przeszedł mi po lewej stronie twarzy. Do tego pojawił się dziwny objaw dotyczący dłoni. Gdy na chwilkę włożę je pod wodę to od razu marszczą mi się palce (jakby po długiej kąpieli). Proszę o poradę czy jest to coś niepokojącego. Z góry dziękuję.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Ból może mieć charakter neuralgii potylicznej i wymaga specjalistycznego leczenia.