Bóle tyłu i lewej strony głowy

Witam Od tygodnia strasznie boli mnie tył a raczej lewa strona głowy . Ból powtarza sie do kilka razy dziennie zwłaszcza rano i wieczorem. Wczesniej leczyłam sie poniewaz miałam migreny, natomiast to nie jest ten sam ból. Pulsujący jakby drętwiała mi lewa strona az do ucha. Fakt ze akurat teraz mam zapalenie zatok, w każda strone moge odchylić glowe natomiast przy lewej sprawia mi to problem i bol sie nasila.Przeszkadza gdyz kiedy położę glowe na prawej stronie boli bardziej.

Lek. Tomasz Budlewski

Być moze objawy wynikają z zapalenia zatok, lecz bez badania cieżko jest coś wiecj powiedzieć. Proponuje udac sie do lekarza rodzinnego.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja,charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Objawy mogą wskazywać na neuralgię potyliczną.