Ból jajników a przeziębienie

Dzień dobry. Czy lekki ból jajnika (po miesiaczce 6,7,9, i 11dc) może byc skutkiem przewiania/ przeziebienia miejsc intymnych? Pytam, ponieważ od miesiąca uczeszczam na zajecia fitnesu i po nich jestem bardzo rozgrzana. Po wyjsciu z sali wychodze na dwór gdzie jest zimno, a oprocz zwykłej bielizny mam cienkie leginsy... Czy można w ten sposób, że tak powiem "przeziebic" sobie jajniki? Czy to w ogóle nie ma nic do rzeczy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości teoretycznie mogą być wynikiem infekcji przydatków. Mówiąc ogólnie taka infekcja nie jest jednak wynikiem chodzenia po dworze w cienkich legginsach. Ze względu na opisane dolegliwości sugeruję jednak konsultację ze specjalistą ginekologiem.