Ból karku, pleców oraz ucha rok po operacji tympanoplastyki z tympanotomią tylną i epitympanotomią oraz ossikoplastyką SC

Witam, rok temu miałam operację ucha, tympnoplastyke typu zamkniętego z tympanotomią tylną i epitympanotomią oraz ossikoplastyką SC, dodatkowo stwierdzono u mnie stan po ropnia zewnątrzoponowym, zapalenie zatoki poprzecznej i essowatej. w szpitalu przebyłam 21 dni.Dziś mija rok od leczenia, a nie boli kark, plecy, ucho lewe i lewa strona głowy dodatkowo pulsujący ból głowy, po nowym roku będę miała drugą operację ucha, lecz martwię się tymi bólami, skąd się oni biorą czy powinnam iść do lekarza?

Na pewno trzeba ten stan ponownie skonsultować z laryngologiem. Być może konieczne okaże się celem szczegółowej diagnostyki wykonanie TK głowy lub/i rezonans magnetyczny. O wszystkim zadecyduje laryngolog po bezpośrednim badaniu. Jeśli takowe bóle istnieją i nie wycofują się na pewno są związane z jakimś toczącym się procesem patologicznym.