Ból kręgosłupa u 18-latka

Ból kręgosłupa u 18-latka? Dzisiaj obudziłem się z bólem kręgosłupa. Przy wykonywaniu czynności ból się nasilił na tyle, że nie mogłem się schylać i ledwo chodziłem. Wyglądam i chodzę jak kaczka; klatkę piersiową mam wystawioną do przodu. Strasznie boli, gdy chcę się wyprostować. Kiedyś tak miałem, jakieś 3 razy. Po 1-2 dniach przechodzi. Często słyszę, że mogło mnie "powiać". Nie mam żadnych wad kręgosłupa. Raczej stronię od sportu i ćwiczeń. Czym to może być spowodowane (przewidywania)?

Witam serdecznie,

Przyczyn może być wiele Pani dolegliwości. Może być to np. choroba krążka międzykręgowego. Wskazane byłoby wykonać badania obrazowe np. TK czy MRI. Decyzja o postępowaniu diagnostycznym należy do lekarza prowadzącego. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, neurologa lub ortopedy celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.