Ból kręgosłupa w odcinku szyjnym

Witam. Mam 50 lat i od pewnego czasu odczuwam bol kregoslupa w odcinku szyjnym. Konsekwencja czego sprawia mi wykonywanie mojej pracy, pracuje fizycznie. Wysylam link do opisu badania. Prosze o jak najszybsza odpowiedz, poniewaz w gre wchodzi podobno nawet operacja. Link do opisu: http://zapodaj.net/ead21f1957f3c.jpg.html

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany jakie przedstawione są w badaniu sugerują występowanie patologii na tle zwyrodnieniowym i przeciążeniowym. Jest to stan, który z pewnością wymaga leczenia oraz rehabilitacji. Nie leczona choroba może powodować występowanie silnie wyrażonych dolegliwości bólowych. Sugerowałbym skonsultować wynik z neurochirurgiem, gdyż ucisk na struktury nerwowe czy modelowanie worka oponowego wymagają w miarę pilnej reakcji.