Ból nóg i brzucha u 6-letniego dziecka

Witam. Moja 6 letnia córka od ok 2 miesięcy narzeka na ból nóg i brzucha. Na ból brzucha zrobione były wszystkie możliwe badania, które nie wykazały nic niepokojącego.Córka niedawno chorowała na wirusowe zapalenie gardła, lekarz mówił, że tak się dzieje przy chorobach wirusowych, teraz córka jest zdrowa a bóle nadal się utrzymują. Proszę o poradę. Dziękuję i pozdrawiam

Witam! Bóle kończyn u dzieci w tym wieku to najczęściej tzw. bóle wzrostowe spowodowane rośnięciem dziecka. Jeśli chodzi zaś o ból brzucha to szereg tego typu dolegliwości u dzieci ma charakter czynnościowy, co oznacza że nie wiążę się z żadnymi uchwytnymi nieprawidłowościami w przewodzie pokarmowym. Jeśli dodatkowo bóle nasilają się w ciągu dnia a nie występują w nocy może wskazywać to, iż związane są z czynnikami stresogennymi.