Ból nóg po porodzie u 26-latki

Witam, w czasie ciąży zaczęła mnie boleć noga, ból zaczął się od łydki a kończył na biodrach. Nie był to raczej ból od chodzenia ponieważ gdy siadałam czy leżałam to ból nie ustępował a nawet czasami się nasilał. Po porodzie ból znikł i pojawiał się co jakiś czas niewielki ból w łydce na kilka godzin. Ostatnio coraz częściej mnie bolą obie nogi ale w jakiś taki dziwny sposób. Nie jest to stały ból, tylko taki punktowe jakby ukłucia w jednej chwili zaboli w łydce a zaraz np. z przodu w udzie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, najbardziej poważnym stanem, który trzeba wykluczyć jest zakrzepica kończyn dolnych, która grozi zatorowością płucną. W tym celu proszę udać się do lekarza ginekologa, który dokona badania i wykonana badania laboratoryjny oraz skieruje na USG kończyn dolnych (można udać się bezpośrednio do chirurga naczyniowego bądź angiologa). Pozdrawiam