Ból oka i głowy u 2,5-latka

Witam, moje starsze dziecko jakiś czas temu często narzekało na ból oka. Obecnie przestało, ale dzisiaj najpierw zaczął się dziwnie trząść (miał przy tym lekko przestraszona minę, a twarz tak jakby przeszedł ją skurcz), po czym zapytał "mamo co tam jest w głowie?". Drążyłam temat i zapytałam gdzie coś jest i czy go boli. Pokazał na czubek głowy i stwierdził że boli. Nadmienię że syn ma 2,5 roku i nie wiem co o tym wszystkim sądzić. Czy objawy te mogą świadczyć o poważnej chorobie?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po wstępnym badaniu będzie można zdecydować o konieczności badania przez neurologa dziecięcego.