Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból podczas ściągania napletka z penisa

Witam mam taki problem że przy wzwodzie skóra z żołędzia schodzi dosyć ciężko powodując odczuwalny ból na oko brakuje może 4-5mm na obwodzie czy jest jakiś sposób poza zabiegiem chirurgicznym na rozciągnięcie skóry? Dodam żę jak ściągnę skórę w dół to z powrotem wraca bez problemu...
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Szanowny Panie!
Problem stulejki można rozwiązać na kilka sposobów.
Po pierwsze pacjentom zaleca się codzienne odprowadzanie napletka podczas ciepłej kąpieli. Kiedy zabiegi nie przynoszą efektu, należy udać się do urologa. Lekarz zbada Pana i skonsultuje dalszą terapię. Leczenie opiera się na stosowaniu maści, która zwiększa ruchomość napletka lub polega na niewielkim zabiegu chirurgicznym, zarezerwowanym dla znacznych zwężeń.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Odpowiedź zredagował: Przemysław Zarzeczny w ramach Akademii abcZdrowie.pl.
umów wizytę 0

Witam Pana,

Z Pana opisu wynika, że może u Pana występować jakaś postać stulejki. Trudno mi odpowiedzieć na pytanie na ile zaawansowana jest Pana przypadłość. Diagnozę powinien postawićlekarz urolog oraz omówić z Panem wskazania i ew. przeciwskazania do wykonania zabiegu chirurgicznego.Stulejka jest zmianą anatomiczną, trudno "rozciągnąć skórę" samym odprowadzaniem czy rozciąganiem napletka.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety