Ból szyi i nieprawidłowe ułożenie karku

Witam. Odkąd pamiętam mam problem z kręgosłupem szyjnym. Moja głowa jest wychylona za bardzo do przodu, z tyłu szyi na dole mam taką wystającą kość. Często boli mnie kark. Wyczytałam, że nazywa się to wdowim karkiem albo bawolim karkiem i można, a nawet trzeba to leczyć. Byłam z tym kiedyś u ortopedy, ale powiedział mi, że to nie wymaga leczenia.Żaden inny lekarz również nie zwrócił na to uwagi choć mam ten problem odkąd byłam nastolatką (teraz mam 28 lat).Co mogę z tym zrobić?Jest to uciążliwe.

Dzień dobry,

Z opisu wynika, że ma Pani pogłębioną kifozę piersiową, protrakcję czyli wysunięcie głowy do przodu w stosunku do tułowia. W tej chwili problemem są dolegliwości bólowe jak i defekt estetyczny, natomiast nieleczenie tego schorzenia może doprowadzić do zaawansowanej deformacji kręgosłupa. Proponuje konsultacje u fizjoterapeuty, który dobierze odpowiednią metodę leczenia (a jest ich dużo, gdyż w tym przypadku swoje uzasadnienie może mieć zastosowanie: terapii manualnej, masażu, kinezyterapii- ćwiczeń na przykurczone mięśnie, PNF-u, kinesiotapingu czy terapii za pomocą punktów spustowych).

Pozdrawiam serdecznie.