Zabiegi fali uderzeniowej przy łokciu tenisisty

Lokieć tenisisty-we wrześniu miałem 4 zabiegi falą uderzeniową, następnie po 10 zabiegów laseroterapii i krioterapii. Na chwilę obecną czuję niewielką poprawę, ale w końcu poprawę. Za niecałe 8 tygodni będę 182 dni na zwolnieniu. Nie bardzo wiem jak postąpić najwłaściwiej w tej sytuacji, ponieważ podstawowym narzędziem pracy są przede wszystkim sprawne kończyny górne. 1.Czy należy kontynuować zabiegi skoro jest poprawa? 2.Co sądzi Pan o blokadzie- czy jest dobrym rozwiązaniem?

Witam,
trochę to już trwa, a poprawa raczej niewielka. Czy miał Pan jakieś manualne zabiegi? Terapia manualna, mobilizacje? Ten rodzaj terapii polecam przy tego typu dysfunkcjach, fizykoterapia ewentualnie dodatkowo. Do terapii manualnej - w tym wypadku pracy na tkance miękkiej (mięśniu, powięzi) zaproponowałabym mazoterapię - miejscowe naskórkowe podanie leku przeciwzapalnego oraz kinesiotaping - odciążająco-korygujący. Niestety łokieć tenisisty lubi nawracać, w związku z tym konieczna jest analiza Pana nawyków codziennych, postawa ciała, aby skorygować nieprawidłową pracę mięśni i uniknąć nawrotów. Co do blokady - nie jestem zwolennikiem tego typu leczenia - jeżeli jest duży stan zapalany, czasem to jedyna forma zahamowania. Jeżeli się Pan zdecyduje, polecam udać się do dobrego lekarza, który poda steryd pod kontrolą USG, w konkretnie źródło problemu. Sterydy negatywnie wpływają na tkanki - osłabiają jej strukturę, nie zawsze dają oczekiwany efekt. Na pewno warto udać się do fizjoterapeuty i przeanalizować swoje codzienne nawyki, miejsce pracy itp.
Pozdrawiam

Witam,
przy łokciu tenisisty dobre wyniki ma terapia punktów spustowych, a do tego dołączyłbym krioterapię miejscową. Blokada zmniejszy u Pana dolegliwości bólowe, ale nie wyleczy problemu. Jak blokada przestanie działać, to dolegliwości się zwiększą, tak więc nie polecam.
Pozdrawiam