Bóle brzucha i uczucie rozpierania krocza w 30. tygodniu ciąży

Witam, Mam 30 lat i obecnie jestem w 30 tygodniu ciąży. Od kilku dni miewam bóle jak przed zbliżającą się miesiączka. Kilka razy w ciągu dniu są one. Czasem także zakluje jakby przy jajnikach,a także uczucie rozpierania krocza. Głównie przy chodzeniu. Od wczoraj również moje maleństwo zaczęło się rzadziej i delikatniej ruszać w brzuszku. Przy tym co ostatnio wyprawial ta nagła zmiana bardzo mnie niepokoi... W ten czwartek mam ostatnie ust, ginekolog za tydzień. Proszę więc o pomoc i radę...

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania ginekologicznego, a przede wszystkim badania USG nie jestem w stanie udzielić pomocnej odpowiedzi. Może to być objaw związany z fizjologicznym przebiegieme ciąży, jak też informujący o jej gorszym przebiegu.