Bóle głowy, nadmierna potliwość, zatkany nos, częste przeziębienia i zapalenia ucha środkowego. Jaka może być przyczyna?

Mam 21 lat, mój problem zaczął się blisko 4 lata temu, od nadmiernej potliwości, później pojawiły się zapalenia ucha, będące następstwem nawet małego przeziębienia. 3 lata temu miałem robioną tomografię zatok, zatoki wyszły w porządku. 2,5 roku temu miałem korygowaną przegrodę nosową, pomogło na 3 miesiące, później zapalenia powróciły. Lekarze leczą mnie objawowo. Średnio co 1,5 miesiąca mam stan zapalny. Nie mam apetytu, często jestem zmęczony i ospały. Przy najmniejszym wysiłku zalewam się potem, to samo jak się zgrzeję. Mam problemy z zasypaniem, często się budzę w nocy spocony, mimo że temperatura nie jest wysoka.   Dodam, że jako dziecko miałem powiększony trzeci migdał, który w większości się wchłonął. Serdecznie proszę o odpowiedź i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Niezbędna jest solidna konsultacja laryngologiczna-z dokładną oceną górnych dróg oddechowych, a szczególnie nosogardła. Jeśli laryngolog nie stwierdzi patologii, wskazana będzie wizyta u lekarza rodzinnego w celu zabrania przez niego wywiadu i przeprowadzenia badania fizykalnego, by na ich podstawie zaplanować nieprzeprowadzone dotąd badania dodatkowe i/lub konsultacje specjalistyczne.

Pozdrawiam