Bóle i zawroty głowy oraz utrata czucia w twarzy

Witam.W zeszłym tygodniu bolała mnie głowa i miałem zawroty po czym stwierdziłem brak czucia prawej połowy twarzy.Czy to coś groźnego i co z tym zrobić.Mam 37 lat

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Jeżeli coś Pana niepokoi z takimi objawami może się Pan zgłosić na izbę przyjęć.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI).