Bolesne owulacje 17 miesięcy po porodzie

Dobry wieczor, mam pytanie dotyczace bolesnej owulacjii. Jestem 17m-cy po porodzie i 8/11 dostalam pierwszy od porodu okres. W oczekiwaniu na okres mialam bole jajnikow (owulacja), ginekolog nic podejrzanego nie widzial. Teraz mam straszny bol od kilku dni, ktory znowu dokucza mi do tego stopnia,ze nie moge spac, chodzic.. Czy mam udac sie do lekarza, czy przeczkac owulacje i pogodzic sie ,ze sa bolesne. Z gory dziekuje za odpowiedz i pomoc!

witam,
jeżeli badanie ginekologiczne niczego nei wniosło, należy przeczekać owulację, przyjąć środki rozkurczowe i przeciwbólowe
Jeżeli sytuacja się powtórzy w kolejnym cyklu może Pani zacząć przyjmować antykoncepcję dla uregulowania cyklu i zniwelowania objawów