Bolesność pod żebrem po usunięciu woreczka żółciowego u 58-letniej osoby

Witam mam taki problem moja teściowa lat 58 około 15 lat temu miała usunięty woreczek żółciowy i od jakiegoś czasu odczuwa bóle pod żebrem z prawej strony mówi że wątroba.Wczoraj bolało ja mocno i boli cały czas nawet przeciwbólowe niewiele pomagają najadła sìe wczoraj tłustego rosołu bo na diete też nie uważa i boli.czy to może mieć związek z żółcią? Czy to coś innego miewa wzdęcia czasem nudności ale kiedy zwymiotuje czuje się lepiej, ale teraz ból sie utrzymuje co to może być? z gory dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego a jeżeli ból jest ostry konieczna jest wizyta w Izbie przyjęć lub wezwanie pogotowia ratunkowego. Objawy mogą wynikać z wielu przyczyn i może mieć związek z operacją ale bardziej teraz w kierunku podniedrożności przewodu pokarmowego .