Brak akcji serca w 9. tygodniu ciąży

Witam czy jeśli w 9 tygodniu ciąży według OM nie ma akcji serca płodu i następnie w 10 tygodniu nadal tej akcji serca nie ma a bHCG spada jest pewne że to ciąża obumarła? Dodam że CRL za równo w 9 jak i 10 tygodniu wskazywało na 6 tydzień ciąży. Proszę o odpowiedź i dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety tak jak Pani pisze. Brak akcji serca oraz spadek beta HCG oznacza poronienie. Proszę udać się do ginekologa celem odpowiedniego postępowania.