Brak humoru i rozdrażnienie a podwyższone żelazo

witam. 4 dni temu zrobiłem sobie badania kontrolne. cukier w normie,morfologia podstawowe w normie,toskoplazmoza norma do 1.0 mój wynik 1.460. oraz zelazo 33-180 mój wynik 244.usg jamy ok.pro y wątroby nerek ok.kreatyNina ok. nie mam humoru wszystko mnie denerwuje,jestem zdezorientowany.czy to może mieć jakoś związek z podwyższonym żelazem.proszę o porady.

Witam,
Z wynikami najlepiej udać się do lekarza, który kierował na na badania, albo do hematologa, który dokładnie wyjaśni potencjalne ich zależności od poziomu. W szczególności wynik żelaza wskazujący na hemochromatozę wymaga konsultacji.
Warto obserwować swój nastrój, zastanowić się czy tendencja do poddenerwowania występuje od jakiegos czasu, może jakieś wydarzenia istotnie na to wpłynęły. Wówczas może Pan podjąć współpracę z psychologiem, w celu kształtowania lepszych strategii rozwiązywania problemów.
Warto jednak zacząć od diagnozy lekarza specjalisty,
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Dzień dobry,

Z wynikami badań powinien Pan zgłosić się do lekarza internisty, ponieważ za wysoki poziom może wynikać z różnych chorób, które należy wykluczyć (poza nadmierną podażą żelaza w diecie).
Proszę również rozważyć konsultacje u lekarza psychiatry lub psychoterapeuty, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.