Co oznacza podwyższone żelazo we krwi?

Witam..mam 25 lat Robilam badania ze krwi...ktore wyszly dobrze..wszytsko ok..jednak mam bardzo podwyzszone żelazo...bo az 261 Jestem przed planowaniem dzoecka i przyjmuje jedynie femibion. Co to zelazo moze oznaczac ?co powinnam zrobic ?

Lek. Paweł Szadkowski

Podwyższony poziom żelaza może wynikać z niedokrwistości hemolitycznej, z niedoboru wit B11 i B12, przy hemochromatozie. Nie podała Pani jakie badania wykonywała i jaki był poziom hemoglobiny. Może Pani oznaczyć również inne parametry gospodarki żelaza: ferrytynę, TIBC, wysycenie transferyny żelazem oraz ALT, AST. Proszę ze wszystkimi wynikami udać się do lekarza w celu oceny.