Brak męskiego wzorca w wychowaniu chłopca

Mój chłopak jest dzieckiem rozwiedzionych w rodziców. Jak mogę mu pomóc by odnalazł swoją męskość? Często zauważam że nie wie jak powinien się zachowywać np. W stosunku do kobiet... Kiedyś go o to spytałam i stwierdził że zawsze brakowało mu męskiego wzorca, był tylko z mamą a ona "nie mogła mnie nauczyć jak być facetem". Czy jest to coś do nadrobienia? I czy mogę mu jakoś pomóc?

Jeśli ma Pani konkretne oczekiwania co do zachowania partnera w określonych sytuacjach- warto mu o tym po prostu powiedzieć. Szczególnie, ze może to wynikać nie tyle ze braku wzorca męskości (który i tak bywa różny w różnych rodzinach), ale być może wynika to bardziej z Pani potrzeby i wzorca mężczyzny, który Pani wyniosła z domu?

Nikt nie uczy lepiej jak być idealnym facetem dla kobiety jak matka. Tak zwane męskie wzorce często łączą się z dominującym charakterem traktowania kobiet. Jeżeli czegoś konkretnego wg Pani brakuje mu w zachowaniu to wystarczy mu o tym jak najczęściej przypominać, jednocześnie pamiętając że nie wszystkie zachowania których oczekujemy są później w praktyce akceptowalne. Zwłaszcza gdy łączy się to z nadmierną aktywnością fizyczną.
Pozdrawiam.